Hudobný program 6.10.2018 o 17.00 h

Nenechajte si ujsť hudobný program storočia, a to doslova!

V rámci osláv 100. výročia vzniku Československa sme si pre Vás pripravili štyri hudobné chuťovky. Každú z iného obdobia, s iným zafarbením a príbehom. Môžete sa tešiť aj na veselé prekvapenia, ochutnávku slovenských a českých vín a príjemnú atmosféru československej pohody.

Kedy: 6.10.2018 o 17.00 h
Kde: veľká sála KC Bojnice
Vstup: 18€ (keďže rok 1918 to započal)

Zakúpenie vstupeniek je možné od 3.9.2018 v KC Bojnice v pracovných dňoch v čase od 7.30 – 15.00 h
Ak Vám nevyhovuje tento čas, volajte na tel. číslo 0903 502 432

Program:
Môžete sa tešiť na tieto umelecké kúsky a viac…

Salonrevue

Zoskupenie Salonrevue vzniklo ako spoločný „československý“ projekt Divadla oProti /SK/ a Claire jazz bandu /CZ/ so zameraním na prvorepublikovú hudbu. Salon revue žije rytmom swingu, foxtrotu, slowfoxu. Vystúpenia sú plné hotjazzovej energie aj bluesového rozjímania. Absolventi hudobných a divadelných katedier preniesli hravosť aj do štylizácie svojho javiskového prejavu. Hrajú a spievajú skladby Jaroslava Ježka, Gejzu Dusíka, Ernesta Zahovaya, piesne z filmov z Vlastom Burianom, hity známe v podaní Oldřicha Nového, Adiny Mandlovej, Františka Krištofa Veselého a ďalších prvorepublikových umelcov. Projekt vznikol k príležitosti stého výročia Prvej republiky.

Gaišbergovci

Marián Geišberg je, známy slovenský herec, pesničkár, spisovateľ a humorista. Vyštudoval herectvo na VŠMU v Bratislave. Najskôr pôsobil v Divadle Jonáša Záborského v Prešove (1979 – 1984), potom v Divadle SNP v Martine a od roku 1988 v Trnavskom divadle. Od roku 1992 je členom Činohry SND. Okrem CD „Nápoky“ a „Neladí, nevadí“ mu vyšli zbierky poviedok „Ono ma to poje“ a „Prejsť prahom a zavrieť dvere“. Účinkoval aj ako glosátor v humoristickej relácii Sedem s r.o. v TV Markíza. So synmi Martinom a Marekom ho spájajú nie len rodinné putá, divadlo a herectvo, ale aj hudba. Spoločne vytvorili hudobné zoskupenie Gaišberg trio, s ktorým si získali emócie a náklonnosť už nejedného diváka.

Richard Pogoda

Skladateľ, pianista, herec, spevák, hudobný redaktor Českého rozhlasu, autor divadelných hier narodený v roku 1944. Počas štúdia v Prahe ho neminulo divadlo Semafor. Piesne Suchého a Šlitra interpretuje dodnes a s Jiŕím Suchým ho spája dlhoročné priateľstvo. S Pavlom Dostálom, neskorším ministrom kultury ČR, založili divadlo DEX – klub, kde začínali hviezdy ako Karel Kryl, Jaroslav Hutka, Hana Ulrichová… Prvých 20 piesní Karla Kryla aj znotoval. Jeho divadelnú kómediu Výtečníci preložil do slovenčiny Ľubomír Feldek pod názvom Jednotkári. V rámci jeho pestrej kariéry účinkoval aj v programe Hovory H s Miroslavom Horníčkom o Voskovcovi a Werichovi. Dnes čestný občan mesta Olomouc a legenda, ktorá s veľkou radosťou naďalej hrá ako svoje pesničky tak aj tie od V+W a Semaforu.

Žalman a spol.

Pavel Lohonka právom patrí medzi české folkové legendy a je jedným z tvorcov, ktorí ovplyvnili dnešnú podobu českej folkovej scény. Žalman pôsobí na hudobnej scéne od roku 1968, najprv v skupine Minnesengři, neskôr v roku 1982 založil vlastnú kapelu Žalman & spol, ktorá v rôznych zostavách koncertuje nepretržite až do súčasnosti. S Minnesengrami nahral 9 albumov a neskôr vydal ďalších 17 autorských dosiek a 7 výberov. Na nich je možné nájsť viac ako 250 piesní! Zaslúžil sa o popularizáciu ľudových, hlavne juhočeských, piesní, a tak niektoré z nich dostali možnosť zľudovieť druhýkrát. Teraz prichádza do kín dokument o svete vybudovanom z pesničiek tohto hudobníka – Žalman aneb Naslouchám tichu Země.

Rezervácia vstupeniek

Rezervácia vstupenky platí 5 pracovných dní. Dovtedy je potrebné vstupenky vyzdvihnúť a uhradiť v KC Bojnice v pracovných dňoch vždy medzi 7:30 - 15:00h.

Súhlas so spracovaním údajov pre účely rezervácie a potvrdenia vstupeniek na akciu Spoločné storočie *

Záujem o zaslanie informácií k akciam o.z. Naše Bojnice (napr. vianočné trhy) a KC Bojnice (napr. predstavenia)

8 + 8 =

Do vystúpenia zostáva:

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

Moderátori programu

Peter Zavadil

Peter Zavadil

Moderátor a redaktor

Peter Zavadil pracoval v rádiu ako moderátor a redaktor. Venuje sa moderovaniu, divadlu a stand-up comedy. Pravidelne vystupuje v talkshow Také zo života a v stand-up formáte Polopate.
Mário Šmýkal

Mário Šmýkal

Moderátor, novinár

Mário Šmýkal je moderátor, novinár a prispievateľ denníkov SME a N, vo viacerých mestách organizuje vlastnú talkshow Také zo života a v Bojniciach aj kabaretný večer Na večeru s. V roku 2018 získal ocenenie Ligy za duševné zdravie za dlhodobý prínos v oblasti duševného zdravia.

Pin It on Pinterest